Nemzetek Ligája: szégyenletes döntetlennel kezdtek a trikolórok

Döntetlennel kezdte el pályafutását a román válogatott kispadján Mirel Rădoi; az általa irányított trikolórok pénteken este csak 1-1-es remivel zárták az Észak-Írország elleni, hazai pályán lejátszott mérkőzést a labdarúgó Nemzetek Ligája első fordulójában.

A fővárosi Nemzeti Arénában lejátszott összecsapáson a hazai gárda a 26. percben vezetéshez jutott, amikor George Pușcaș bevette Peacock-Farrell kapuját, de a román válogatott annak ellenére nem tudott ellépni ellenfelétől, hogy az északírek a 39. percben emberhátrányba kerültek Magennis kiállításával.  A vendégek hősies védekezése a 86. percben érett be, amikor Whyte közelről értékesítette a Lafferty-től kapott beadást.

A B-liga 2. csoportjának másik mérkőzésén hiába szerzett gólt Erling Haaland, Norvégia labdarúgó-válogatottja hazai pályán 2–1-re kikapott Ausztriától.

Nemzetek Ligája, 1. forduló
B-liga

1. csoport
Románia–Észak-Írország 1–1 (Puscas 25., ill. Whyte 86.)
Norvégia–Ausztria 1–2 (Haaland 66., ill. Gregoritsch 35., Sabitzer 54. – 11-esből)
2. csoport
Skócia–Izrael 1–1 (Christie 45. – 11-esből, ill. Zahavi 73.)
Szlovákia–Csehország 1–3 (Schranz 88., ill. Coufal 48., Dockal 53. – 11-esből, Krmencík 86.)