banner_jtYG1g7R_1_970x250.gif
banner_PIz6eiCM_Koldok_300x250.gif

EL-selejtező: kisorsolták a harmadik forduló párharcait

Hétfőn az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni székházában megtartották a labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörének sorsolását, amelyen öt magyar és két román érdekeltségű csapat is ellenfelet kapott. 

A Mol Fehérvár FC a máltai Hiberniansszal, a Budapest Honvéd a svéd Malmővel, a felvidéki Dunaszerdahely a cseh Jabloneccel, a vajdasági Topolya a román FCSB-vel, a horvátországi Eszék pedig a svájci Basellel találkozik majd.

A román bajnokságot két csapat képviseltette a sorsoláson: Topolyával összekerült FCSB mellett, ott volt a FC Botosani is, amelynek az észak-macedóniai KF Shkendija lesz az ellenfele.

Európa-liga, 2. selejtezőkör
Budapesti Honvéd–Malmö (svéd)
Hibernians FC (máltai)–MOL Fehérvár FC
DAC (Dunaszerdahely) (szlovákiai)–Jablonec (cseh)
TSC Topolya (szerbiai)–FCSB (román)
NK Eszék (horvát)–Basel (svájci)
FC Botosani-KF Shkendija (észak-macedón)
Hammarby IF (svéd)–Lech Poznan (lengyel)
Maccabi Haifa (izraeli)/Zeljeznicar (bosnyák)–Kajrat Almati (kazah)
B36 Tórshavn (feröeri)–The New Saints (walesi)
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Willem II (holland)
Sfantul Gheorghe (moldovai)–FK Partizan (szerb)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Tottenham Hotspur (angol)
Lincoln Red Imps (gibraltári)–Rangers FC (skót)
KF Renova (északmacedón)–Hajduk Split (horvát)
Shamrock Rovers FC (ír)–AC Milan (olasz)
Kajszar (kazah)–APOEL (ciprusi)
Lokomotivi Tbiliszi (grúz)–Dinamo Moszkva (orosz)
Coleraine FC (északír)–Motherwell FC (skót)
Teuta Durrës (albán)–Granada CF (spanyol)
Viking FK Stavanger (norvég)–Aberdeen FC (skót)
CSZKA Sofia (bolgár)–BATE (fehérorosz)
KF Laci (albán)–Hapoel Beer-Sheva (izraeli)
FK Ventspils (lett)–Rosenborg BK (norvég)
Servette FC (svájci)–Stade de Reims (francia)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)
Piast Gliwice (lengyel)–TSV Hartberg (osztrák)
Nomme Kalju (észt)–Aarhus GF (dán)
Neftci (azeri)–Galatasaray (török)
IFK Göteborg (svéd)–FC Köbenhavn (dán)
OFI (görög)–Apollon Limassol (ciprusi)
Bala Town FC (walesi)–Standard Liege (belga)
Arisz (görög)–FK Kolosz Kovalivka (ukrán)
FK Riteriai (litván)–Slovan Liberec (cseh)
FK Borac Banja Luka (bosnyák)–Rio Ave FC (portugál)
FK Kukësi (albán)–VfL Wolfsburg (német)
Bodö/Glimt (norvég)–FK Zalgiris (litván)
Inter Club d'Escaldes (andorrai)–Dundalk FC (ír)
KuPS (finn)–Slovan Bratislava (szlovák)
Linfield FC (északír)–Floriana FC (máltai)
Riga FC (lett)–Tre Fiori FC (San Marinó-i)
Djurgardens IF (svéd)–Europa FC (gibraltári)
FC Flora (észt)–KR (izlandi)
FK Szileksz (északmacedón)–FC Drita (koszovói)
FK Asztana (kazah)–FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Ararat-Armenia (örmény)–CS Fola Esch (luxemburgi)
Connah's Quay Nomands (walesi)–Dinamo Tbiliszi (grúz)

Az egymeccses párharcokat szeptember 17-én rendezik meg, az előreírt csapat otthonában.

banner_4BtporpC_300x250-HU.jpg

Kapcsolódók

banner_33n1iUxf_maltai-970x250.gif
banner_jpL2NADm_maltai-300x250.gif

Kimaradt?