Simona Halep bejutott az Australian Open második fordulójába

Két szettes győzelemmel debütált Simona Halep Australian Openen, a konstancai lány 7-6, 6-1-re diadalmaskodott a az amerikai Jennifer Brady felett. Fucsovics Márton meglepetést okozva legyőzte Denis Shapovalovot, Babos Tímea meccsét elhalasztották.

Simona Halep szoros küzdelem elé nézett az amerikai Jennifer Bradyvel (WTA 49) szemben az év első grand slam tornáján. A román lányt bizonyítási vágy fűti, mivel 2018-ban döntőt játszott Melbourne-ben, tavaly pedig a nyolcaddöntőben parancsolt megálljt neki az amerikai Serena Williams.

A meccs szorosan indult: az amerikai Brady rögtön elvette Halep adogatását, és előnyét 4-2-es állásig sikerült megőriznie, amikor Halep agresszívabb játékstílusra váltott, és ellenfelét „visszatolta” az alapvonal mögé. Ez a váltás hamar gyümölcsözőnek bizonyult, mivel sikerült felzárkóznia, és kemény küzdelem árán, három szettlabdát hárítva egyenlítenie 6-6-nál, majd a lendületét megtartva a tie-breaket is megnyernie.

A második szettben az amerikai játéka teljesen összeomlott, Halepnek háromszor sikerült elvennie ellenfele adogatását, beállítva a meccs  végeredményét (7-6,  6-1) a javára. Halep következő ellenfele a brit Dart Harriet (WTA: 173) lesz.

Egyébként az ausztrál turnén még három román teniszező került a főtáblára. Hétfőn Sorana Cristea (WTA: 74) kiejtette a cseh Barbora Strycovát (WTA 34), de Monica Niculescu (WTA 129) és Irina Begu már az első fordulóban kikapott.

A magyar színekben induló Fucsovics Márton talán az idei torna első nagy meglepetését szerezte azzal, hogy 3-1-re legyőzte a kanadai, 13. kiemelt Denis Shapovalovot.

Következő mérkőzését  a 18 éves ifjú, olasz származású Jannik Sinner (ATP: 82) ellen vívja majd szerdán, romániai idő szerint hajnali 4-kor. Marcinak nehéz dolga lesz, mivel az olasz bomba formában játszik.

Az idei Australian Openen - az előző évekhez hasonlóan - ismét emeltek a pénzdíjakon, összesen 71 millió amerikai dollár pénzjutalmat osztanak szét a játékosok között. Az első körben kiesők 90 ezer dollárral vígasztalódhatnak, aki a második körbe kvalifikálja magát annak közel 128 ezer dollárral lesz gazdagabb. A harmadik körben búcsúzók 180 ezer dollárt vihetnek haza, a negyedik körben kiesők számlájára 300 ezer dollárt utalnak az Australian Open szervezői. A negyedöntős hely mellé 525 ezer dollár dukál, az elődöntősök több mint 1 millió dollárral, a torna győztese pedig csaknem 4 millió dollárral gazdagodik.