Simona Halep kiesett az Adelaide-i torna negyeddöntőjében

Kiesett Simona Halep a 848 ezer dollár összdíjazású Adelaide-i keménypályás női tenisztornáról, miután a csütörtöki negyeddöntőben 6:4, 6:2 arányú sima vereséget szenvedett a fehérorosz Arina Szabalenkától.

A hatodik helyen kiemelt Szabalenkának (21, WTA - 12.) mindössze 69 percre volt szüksége, hogy legyőzze a világranglista negyedik helyén álló román lányt. Halep a korábban játszott mindkét mérkőzését megnyerte Szabalenka ellen: 6:2, 6:2-re a sencseni negyeddöntőben, és 6:3, 6:4-re a cincinatti-i elődöntőben, mindkét meccsre 2018-ban került sor.

Halep brékkel indított (0:1), de Szabalenka azonnal fordított (2:1), sőt növelte előnyét (4:2), de Halep egyenlített (4:4), ám innen Szabalenka hét játékot nyert zsinórban, ezzel 6:4-re behúzta az első szettet, és 5:0-ás előnyt szerzett a másodikban, amelyet végül 6:2-re nyert meg.

Szabalenka 5 ászt ütött, Halep - aki végig nagyon gyengén adogatott - egyet sem, viszont vétett 2 kettőshibát.