Női kézilabda-vb: szerény román győzelem Kazahsztán ellen

Románia női kézilabda-válogatottja a vártnál szorosabb találkozón 22-20-ra (14-11) győzte le kedden Kazahsztán csapatát a Japánban zajló világbajnokság C csoportjában.

A román együttes ezzel megszerezte második csoportgyőzelmét (korábban Szenegált 29-25-re múlta felül), de ezúttal is nagyon gyenge játékot mutatott.

Az első félidőben hat gól volt a legnagyobb különbség a két csapat között, a 19. percben 11-5-re vezetett Románia, de ez félidőig három gólra csökkent (14-11). A második játékrészben még gyengébben teljesített a Tomas Ryde irányította válogatott, amely több alapemberét is pihentette, Cristina Neagu például egyáltalán nem lépett pályára ezen a mérkőzésen. A 34. percben még 16-11-re vezetett Románia, a 42. percre azonban a kazahok feljöttek egy gólra (16-15), és a forgatókönyv az 57. percben is megismétlődött, sőt: egy perccel a vége előtt, 21-20-as állásnál egyenlíthettek volna a kazahok, de elrontották a támadás végét. Így végül Románia 22-20-ra győzte le a világbajnokság egyik legszerényebb képességű csapatát, amely Magyarországtól 15-39-es, Montenegrótól pedig 21-30-as vereséget szenvedett.

C-csoport, 3. forduló: Románia–Kazahsztán 22–20 (14–11); korábbi eredmények: Montenegró–Magyarország 25–24, Spanyolország–Szenegál 29–20. Az állás: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Montenegró 6, 3. ROMÁNIA 4, 4. MAGYARORSZÁG 2, 5. Szenegál 0, 6. Kazahsztán 0.

A magyarok szerdán Szenegállal, a románok Montenegróval játszanak, pénteken pedig Magyarország–Románia rangadót rendeznek.