Európa Liga: bejutott a csoportkörbe a Fradi, kiesett a FCSB

Fordulatos mérkőzésen diadalmaskodva bejutott a labdarúgó Európa Liga csoportkörébe a magyar bajnok Ferencvárosi TC csütörtök este, míg a legutóbbi romániai ezüstérmes FCSB számára a selejtező 4. fordulója jelentette a végállomást.

A Bajnokok Ligája selejtezőjéből kiesett FTC az EL-ben vigasztalódott: a litvániai gól nélküli döntetlen után hazai pályán győzelem kellett a továbbjutáshoz, ám a Suduva alaposan ráijesztett a zöld-fehérekre, mert már a 11. percben vezetéshez jutott. Szünetben már a Fradi állt továbbjutásra, de a vendégek egyenlítettek, s bár a hazaiak ismét megszerezték a vezetést, a megnyugtató, mindent eldöntő gól csak a ráadás pillanataiban érkezett.

A Ferencváros 15 év után szerepelhet újra az Európa Liga főtábláján.

A hazai bajnokságban borzasztóan kezdő (7 forduló után az utolsó helyen álló) FCSB a nemzetközi porondon sem javított. A „hazai pályán” (a giurgiui kényszeralbérletben) elért 0–0 után egy tizenegyesgóllal kapott ki Portugáliában, így a Vitoria Guimaraes várhatja a sorsolást.

Bölöni-dráma Antwerpenben

Bölöni László csapata, a belga Royal Antwerp kettős emberhátrányban a 90. percig továbbjutásra állt az Alkmaar ellen, de a hollandok akkor kiegyenlítettek, majd a hosszabbításban kiütötték a hazaiakat.

EURÓPA LIGA, 4. FORDULÓ (PLAYOFF), VISSZAVÁGÓ:

• Ferencváros–Suduva 4–2, gólszerzők: Varga R. (36. p., 11-esből), Boli (45+1. p.), Nguen (67. p.), Szihnyevics (96. p., 11-esből), illetve Verbickas (11. p.), Topcagic (64. p.).
  • Továbbjutott: a Ferencváros, 4–2-es összesítéssel
  • Vitoria Guimaraes–FCSB 1–0, gólszerző: Tapsoba (53. p., 11-esből)
  • Továbbjutott: a Guimaraes, 1–0-s összesítéssel
  • Qarabag (azeri)–Linfield FC (északír) 2–1
  • Továbbjutott: a Qarabag, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
  • Riga FC (lett)–FC Köbenhavn (dán) 1–0
  • Továbbjutott: a Köbenhavn, 3–2-es összesítéssel
  • AIK (svéd)–Celtic (skót) 1–4