Roland Garros: Simona Halep bejutott a negyeddöntőbe

A címvédő Simona Halep bejutott a Párizsban zajló, 42,66 millió euró összdíjazású francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) női egyes versenyének negyeddöntőjébe, miután a hétfői nyolcaddöntőben meglehetősen szokatlan módon, mindössze 45 perces mérkőzésen, 6:1, 6:0-ra „lelépte” a lengyel Iga Swiateket (18 éves, WTA-104. hely).

A lengyel lánynak, aki nem mellékesen Wimbledon hivatalban lévő ifjúsági bajnoka, és az elmúlt fordulóban az olimpiai bajnok Monica Puiget (Puerto Rico) búcsúztatta, mindösszesen 21 pontot sikerült megnyernie a meccs alatt, Halep 52-őt összesített. Swiatek az első szettben, 5:0-s állásnál nyerte egyetlen játékát.

Halep ezzel bebiztosított magának egy 415 ezer eurós csekket, valamint 430 WTA-pontot, és a következő fordulóban ismét az újhullám egyik képviselőjével játszik, mégpedig a spanyol Aliona Bolsova (WTA-137.) és az amerikai Amanda Anisimova (WTA-51.) párharc győztesével.