Roland Garros: Nadal, Djokovics és Serena is három szettben nyert

A címvédő Rafael Nadal után Novak Djokovics is háromszettes győzelmet aratott a Roland Garros első fordulójában: a világelső szerb teniszező 6:4, 6:2, 6:2-re verte meg a lengyel Hubert Hurkaczot.

A wimbledoni teniszbajnokság, az Australian Open és a US Open címvédője, a második karrier Grand Slamjére hajtó Novak Djokovics nagyon magabiztos győzelmet aratott a lengyel Hubert Hurkacz felett. A 2016-os Roland Garros-bajnok 1 óra 37 perc alatt lerendezte a meccset, és sorozatban a 22. mérkőzését nyerte meg a GS-tornákon. A szerb a második fordulóban a svájci Henri Laaksonennel játszik.

Továbbjutott a 2015-ös győztes Stan Wawrinka is, aki négy játszmában múlta felül a szlovák Jozef Kovalíkot, kiesett azonban a 12. kiemelt orosz Danyiil Medvegyev, aki 3 óra 54 perces mérkőzésen, kétszettes előnyről kapott ki a hazai közönség előtt szereplő Pierre-Hugues Herbert-től. A tavalyi döntős Dominic Thiem négyjátszmás meccsen, 2 óra 31 perces csatában kerekedett az amerikai Tommy Paul fölé. A világranglista 131. helyezettje a harmadik szett rövidítésében – 1:1-es játszmaállásnál – 4–0-ra vezetett, de végül 7–5-re elveszítette a tie-breaket, majd az osztrák a negyedik szettet is behúzta.

A 11-szeres győztes Rafael Nadal – Djokovicshoz hasonlóan – könnyed sikerrel kezdett, a német Yannick Hanfmann csupán hat játékot tudott ellene megnyerni. A salakkirály 2014 óta sorozatban a hatodik első fordulós találkozóján győzött három játszmában a Roland Garroson. A spanyol klasszis a második körben egy újabb, selejtezőből főtáblára kerülő némettel, Yannick Madennel küzd meg.

A nőknél a korábbi világelső Caroline Wozniacki az első körben búcsúzott. A 13.-ként rangsorolt dán hölgy kiválóan kezdett az orosz Veronika Kugyermetova ellen, ám a 6:0-s első szett után visszaesett a teljesítménye, és riválisa fordítani tudott.

A 16 esztendős, a világranglistán 457. francia Diane Parry a fehérorosz Vera Lapko legyőzésével 2009 óta a legfiatalabb női versenyző lett a párizsi Grand Slam-tornán, aki főtáblás meccset nyert.

A szabadkártyás francia lánynál 21 évvel idősebb, háromszoros Roland Garros-bajnok Serena Williams az első játszmát 6:2-re elveszítette az orosz Vitalija Djacsenkóval szemben, utána azonban 6:1, 6:0-val fordított, ezzel elkönyvelte a 800. győzelmét a WTA Touron főtáblás mérkőzésen, míg a Grand Slam-versenyeken 70–1-re javította az örökmérlegét az első körös meccseken.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (42 661 000 euró, salak)