Kosárlabda: karnyújtásnyira az újabb aranyéremtől a Sepsi-SIC

Mindkét hazai meccsét megnyerte a Sepsi-SIC a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság három győztes meccsig tartó döntőjében, így egy mérkőzésre került attól, hogy megvédje bajnoki címét.

A sepsiszentgyörgyiek szombaton és vasárnap este is magabiztos játékkal verték a Szatmárnémeti VSK együttesét. Mindkét összecsapáson az első negyedben „húztak bele” a lányok, s az így szerzett megnyugtató előnnyel lefújásig jól sáfárkodtak, még úgy is, hogy a partiumi csapat a többi játékrészben meg-megszorongatta is a vendéglátókat.

A finálé harmadik mérkőzését május 16-án, csütörtökön 19 órától rendezik, és ha a Sepsi-SIC azt is megnyeri, ismét bajnoki címet ünnepelhet.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, döntő, 1. mérkőzés: Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 66–54 (21–9, 15–18, 12–13, 18–14). 2. mérkőzés: Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 57–49 (16–6, 14–16, 18–18, 9–9).
A 3. helyért: Aradi ICIM–Brassói Olimpia 84–69 (16–26, 27–11, 28–18, 13–14). Mivel az aradiak a múlt héten Brassóban is nyertek 83–75 (18–18, 22–16, 19–25, 24–16) arányban, a két nyert meccsig tartó párharcban elhódították a bronzérmet.