Negyedszer BL-döntős a győri női kézilabdacsapat

Kifejezetten sima találkozón jutott be a döntőbe a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén: a címvédő a szünetbeli tízgólos vezetés után 31–22-re győzte le a norvég Vipers Kristiansandot, így egy lépésre került attól, hogy sorozatban harmadszor hódítsa el a legrangosabb európai klubtrófeát.

A budapesti Papp László Sportarénában rendezett négyes döntő első meccsén a győriek esélyt sem adtak norvég ellenfelüknek, az első félidő első húsz percében mindössze öt gólt dobott az ellenfél.

A magyar sztrácsapat ellenfel a francia Mtz ellen győztes orosz Rosztov-Don lesz a vasárnap esti fináléban.

Női kézilabda Bajnokok Ligája Final Four, elődöntők: Győri Audi ETO KC–Vipers Kristiansand 31–22 (18–8), Rosztov-Don–Metz Handball 27–25 (15–8).