Kenyai győzelmek születtek a kolozsvári maratonon

Két kenyai futó nyakába akasztották az aranyérmet a hétvégén megrendezett Wizz Air kolozsvári nemzetközi maratonon: a férfiaknál Evans Kipngetich Tanui, a nőknél pedig Emily Jemutai Cheruiyot bizonyult a leggyorsabbnak.

Több mint 7 500-an álltak rajthoz Kolozsváron a vasárnap megrendezett  Wizz Air nemzetközi maratonon. A királypróbának számító klasszikus maraton mellett 10 ezer méteres távon és félmaratonon is indulhattak a 37 országból érkezett futók.

Evans Kipngetich Tanui egyértelműen győzelmi céllal érkezett a kincses városba, a kenyai futó több mint tíz percet vert rá a második helyezett Nicolae Bălanra. A dobogó harmadik fokára a Moldovai Köztársaságot képviselő Andrei Bogaci állhatott fel.

A nőknél is hasonlóképpen alakult a végeredmény, azzal a különbséggel, hogy a kenyai Emily Jemutai Cheruiyot előnye Nicoleta Ciortannal szemben „csak” másfél perces volt. A dobogó harmadik fokára is román futó állhatott fel Adela Paulina Bălțoi személyében.