Női kézilabda Eb: drámai küzdelemben győzték le a románok a spanyolokat

Drámai küzdelemben, 27-25 (10-12) arányban győzött a román válogatott Spanyolország ellen kedd estbe Nancy-ban a Franciaországban zajló Európa-bajnokság középdöntőjének második csoportjában.

A román csapat botrányos első félidő után nagy küzdelemben győzte le a már kiesett spanyol csapatot, és jó esélye van az elődöntőbe jutni.

Az első félidő 14. percében Romániának egyetlen lőtt gólja volt, a spanyolok 1-6-ra vezettek, így a román csapat szempontjából kimondottan hízelgőnek tekinthető a 10-12-es spanyol vezetés a félidőben.

A szünetben Ambros Martin rendet rakott a fejekben és Románia a 41. percben 15-15-ön kiegyenlített, majd 20-17-re elhúzott, és végül 27-25-ös megérdemelt győzelmet aratott.

A középdöntő második csoportjában eddig lejátszott meccsek eredményei:

• Spanyolország - Németország 23-29
  • Magyarország - Norvégia 25-38
  • Magyarország - Németország 26-25
  • Hollandia - Románia 29-24
  • Spanyolország - Románia 25-27

A tabellát Hollandia és Románia vezeti 6-6 ponttal, a 4-4 pontos Magyarország és Németország, a 2 pontos Norvégia és a 0 pontos Spanyolország előtt.

• Szerbia-Montenegró 27-28

A csoportot Oroszország vezeti 8 ponttal, az 5 pontos Franciaország, a 4 pontos Montenegró, a 3 pontos Svédország, és a 2-2 pontos Szerbia és Dánia előtt.

A hátralévő mérkőzéseket szerdán játsszák:

Dánia - Montenegró

Svédország - Oroszország

Szerbia - Franciaország

A csoportok első két helyezettje bejut az elődöntőbe, a harmadikok helyosztót játszanak az 5.-6. helyért.