Európa-liga: a Vidi kétgólos vereséget szenvedett a BATE Boriszovtól

A Vidi FC - akárcsak szeptember 20-án a Groupama Arénában - 2-0-ra kikapott csütörtökön a fehérorosz BATE Boriszov otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában.

A hazaiak a 22. percben egy pontrúgást követően Nyikolaj Szignyevics fejesével szerezték meg a vezetést, győzelmüket pedig a 85. percben Mirko Ivanic lövésével biztosították be.

Mindez azt jelenti, hogy a Vidinek a két hét múlva esedékes zárófordulóban a továbbjutáshoz több pontot kell szereznie hazai pályán az angol Chelsea ellen, mint amennyit a BATE Boriszov gyűjt be a görög PAOK vendégeként.

Európa-liga, csoportkör, L csoport, 5. forduló:
BATE Boriszov (fehérorosz) - Vidi FC 2-0 (1-0)
Boriszov Aréna, 8963 néző, v.: del Cerro (spanyol)
gólszerzők: Szignyevics (22.), Ivanic (85.)
sárga lap: Filipenko (39.), Hleb (49.), Szignyevics (65.), illetve Vinícius (76.)
BATE Boriszov: Cserbiszkij - Rios, Volkov, Filipenko (Poljakov 46.), A. Filipovic - Baga, Dragun, Ivanic - Hleb (Skavis 66.), Szignyevics, Sztaszevics (Gordejcuk 89.)
Vidi FC: Kovácsik - Fiola, Juhász R., Vinícius, Stopira - Nego (Kovács I. 66.), Hadzic, Pátkai (Hodzic 64.) - Huszti (Nikolov 74.), Milanov - M. Scepovic

Mindkét együttes a továbbjutásért szállt harcba: a mérkőzés előtt három ponttal álló BATE az esély életben tartásáért, a hatpontos Vidi az egyenes kieséses szakaszba jutásért küzdött. Ennek megfelelően a mérkőzést nagy elánnal kezdte a BATE, ami láthatóan meglepte a fehérváriakat. Előbb Nyikolaj Szignyevics távoli bombája vágódott ki a kapufa éléről, majd Mirko Ivanic közeli lövését követően Paulo Viníciusnak kellett a gólvonalról tisztáznia. A Vidi tíz perc elteltével "érkezett meg" a meccsbe, hogy aztán a 22. percben gólhátrányba kerüljön: Igor Sztaszevics sarokrúgását Szignyevics fejelte a kapu bal oldalába 11 méterről. A 40. percben közel járt az egyenlítéshez a magyar együttes, Huszti Szabolcs 17 méteres szabadrúgását Gyenyisz Cserbiszkij nagy bravúrral védte.

A második játékrészre egy lendületesebb Vidi jött ki, de a BATE kontratámadásai igen veszélyesek voltak. A 72. percben újra közel járt a gólhoz a fehérvári csapat, amikor Georgi Milanov szögletét a csereként beállt Armin Hodzic centiméterekkel fejelte kapu mellé. Küzdött, hajtott a magyar együttes, ám sok volt a pontatlanság a játékában. Ez öt perccel a rendes játékidő letelte előtt bosszulta meg magát, amikor Ivanic bombázott Kovácsik Ádám kapujába.

A mérkőzés összképe alapján teljesen megérdemelten nyert a BATE, amely így pontszámban utolérte a Vidit és az egymás elleni eredmények miatt jelenleg a második helyen áll a már továbbjutott Chelsea mögött.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón a Vidi szerb edzője, Marko Nikolic gratulált a BATE Boriszovnak a győzelemhez és megjegyezte, hogy csapata nagyon naívan és bután játszott és "tulajdonképpen egy szögletből és egy kontrából kivégeztek bennünket". Megemlítette, hogy a körülmények elképesztően nehezek voltak, a pálya talaja igen kemény volt, ami a passzjátékot nem segítette, ugyanakkor ez nem menti fel őket a sok hibától, amit elkövettek. Kérdésre elmondta: még van esélyük a továbbjutásra. Hozzátette, hogy sokesélyessé vált a történet, sokféle forgatókönyv létezik, aminek "bizonyára örülnek a matematikusok".

A BATE Boriszov trénere, Alekszej Baga szerint szép gólokkal kiváló eredményt értek el. Igyekeztek agresszívek lenni, amennyire tudnak, s ez most eredményre vezetett egy kiváló együttes ellen.

Európa-liga, 5. forduló

A-csoport

• Zürich (svájci)–AEK Larnaca (ciprusi) 1–2 (Khelifi 74., ill. Giannou 38., Tricskovszki 85.)
  • Bayer Leverkusen (német)–Ludogorec Razgrad (bolgár) 1–1 (Weiser 85., ill. Marcelinho 69.)
AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Bayer Leverkusen 5 3 1 1 11–8 +3  10
2. Zürich                    5 3 – 2 6–5 +1  9
3. AEK Larnaca         5 1 2 2 5–7 –2  5
4. Ludogorec             5 – 3 2 4–6 –2  3

B-csoport

• Salzburg (osztrák)–RB Leipzig (német) 1–0 (Gulbrandsen 74.)
  • Rosenborg (norvég)–Celtic (skót) 0–1 (Sinclair 42.)
A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Salzburg        5 5 – – 15–5 +10  15
2. Celtic             5 3 – 2  5–6   –1    9
3. RB Leipzig     5 2 – 3   8–7  +1   6
4. Rosenborg     5 – – 5 3–13 –10  0

C-csoport

• Zenit (orosz)–FC Köbenhavn (dán) 1–0 (Mak 59.)
  • Bordeaux (francia)–Slavia Praha (cseh) 2–0 (De Préville 49., Koundé 95.)

E-csoport

• Qarabag (azeri)–Sporting CP (portugál) 1–6 (Zoubir 14., ill. Dost 5. – 11-esből, Bruno Fernandes 20., 75., Nani 33., Abdoulay Diaby 65., 82.)
  • Vorszkla Poltava (ukrán)–Arsenal (angol) 0–3 (Smith Rowe 11., Ramsey 27. – 11-esből, Willock 41.)
AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Arsenal                5 4 1 – 11–2 +9  13
2. Sporting CP         5 3 1 1 10–3 +7  10
3. Vorszkla Poltava 5 1 – 4 4–10 –6  3
4. Qarabag             5 1 – 4 2–12 –10  3

F-csoport

• Milan (olasz)–F91 Dudelange (luxemburgi) 5–2 (Cutrone 21., Stélvio 66. – öngól, Calhanoglu 70., Schnell 78. – öngól, Borini 81., ill. Stolz 39., Turpel 49.)
  • Real Betis (spanyol)–Olympiakosz Pireusz (görög) 1–0 (Canales 39.)
AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Real Betis         5 3 2 – 7–2 +5  11
2. Milan                5 3 1 1 11–6 +5  10
3. Olympiakosz   5 2 1 2 8–5 +3  7
4. Dudelange       5 – – 5 3–16 –13  0

G-csoport

• Szpartak Moszkva (orosz)–Rapid Wien (osztrák) 1–2 (Zé Luís 20., ill. Muldur 80., Schobesberger 91.)

H-csoport

• Eintracht Frankfurt (német)–Marseille (francia) 4–0 (Jovics 2., 67., Luiz Gustavo 17. – öngól, Mitroglu 62. – öngól)
  • Apollon Limassol (ciprusi)–Lazio (olasz) 2–0 (Faupala 31., Markovics 82.)
A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Eintracht Frankfurt    5 5 – – 15–4 +11  15
2. Lazio                         5 3 –  2 8–9 –1  9
3. Apollon Limassol       5 1 1 3 7–9 –2  4
4. Marseille                   5 – 1 4 5–13 –8  1

I-csoport

• Sarpsborg (norvég)–Besiktas (török) 2–3 (Muhammed 2., Heintz 6., ill. Lens 63., 90., Vágner Love 66.)
  • Malmö FF (svéd)–Genk (belga) 2–2 (Lewicki 65., Antonsson 67., ill. Pozuelo 42., Paintsil 53.)
AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Genk       5 2 2 1 10–8 +2  8
2. Besiktas  5 2 1 2 9–10 –1  7
3. Malmö      5 1 3 1 6–6 0 6
4. Sarpsborg 5 1 2 2 8–9 –1  5

J-csoport

• FK Krasznodar (orosz)–Akhisarspor (török) 2–1 (Gazinszkij 49., Ari 57., ill. Serginho 24.)
  • Standard Liege (belga)–Sevilla (spanyol) 1–0 (Djenepo 62.)
A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FK Krasznodar    5 4 – 1 8–5 +3  12
2. Sevilla                 5 3 – 2 15–6 +9  9
3. Standard Liege   5 3 – 2 7–9 –2  9
4. Akhisarspor        5 – – 5 4–14 –10  0

K-csoport

• Asztana (kazah)–Dinamo Kijev (ukrán) 0–1 (Verbic 29.)
  • Jablonec (cseh)–Rennes (francia) 0–1 (Grenier 55.)
A K-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dinamo Kijev       5 3 2 – 10–6 +4  11
2. Asztana                5 2 2 1 7–5 +2  8
3. Rennes                5 2 – 3 5–8 –3  6
4. Jablonec              5 – 2 3 5–8 –3  2

L-csoport

• BATE Boriszov (fehérorosz)–Mol Vidi FC 2–0 (Szignyevics 22., Ivanics 85.)
  • Chelsea (angol)–PAOK (görög) 4–0 (Giroud 27., 37., Hudson-Odoi 60., Morata 78.)