Barátságtalan iksz a zártkapus magyar-románon

Osztozkodott a pontokon Magyarország és Románia labdarúgó válogatottja a budapesti Puskás Ferenc Stadionban megrendezett zárt kapus vb-selejtezőn. A végig enyhe fölényben játszó magyarok az utolsó pillanatokig győzelemre álltak, de Chipciu a 92. percben megszerezte a trikolórok egyenlítő gólját.

Embertelen hideg fogadja a budapesti Puskás Ferenc Stadionban a magyar-román vb-selejtezőre kifutó játékosokat. A himnuszok alatti kisérteties csendet csak Dózsa György útról behallatszó jobbikosok tőrték át.kezdes

Magyarország: Király – Vanczák, Mészáros, Korcsmár, Kádár – Pintér – Koman, Hajnal, Dzsudzsák – Szabics, Szalai

Románia: Tatarusanu, Tamas, Chiriches, Goian, Radu – Bourceanu, Pintilii – Torje, Grozav, Mutu - Stancu

A stadion eredményjelzője melletti égcsíkon átsejlett egy kis tűzijáték.

3. perc - az első szögletet a románok rúgták

6. perc - Dzsudzsák baloldali beadását szögletre mentették a román védők. A szögletből nem alakult ki helyzet.

8. perc - az első lövés Pintér nevéhez fűződik, a magyar középpályás jó 25-ről eresztette el.

10. perc - Pintilii is megmutatta, hogy van erő a lábában, kapásból húzta rá 25 méterről. Király két tempóban fogta meg.

Piturca az oldalvonalon mint egy veszett oroszlán hajtja a trikolórokat, Egervári elbújt a plexi védelmébe.

16. perc - Hajnal beadásából Vanczák Vilmos védőjét megverve a bal kapufáról a hálóba fejelte a labdát. Vezet a magyar válogatott.meccs1

A stadionban felcsendült a magyar újságírók kórusa: Ria-Ria-Hungária!

18. perc - Mészáros hibáján spekulálva Mutu nagyon közel volt az egyenlítéshez. A kontrából Dzsudzsák lőtt kapura, Tatarusanu mentett.

19. perc - Torje villámgyorsan futott fel balszélen és éles szögből lőtt kissé fölé.

A pálya kezdi felmondani a szolgálatot, egyre több a vakondtúrásra emlékeztető dombocska a szebb időket is látott stadion gyepén.

A mérkőzés izgalmas, a barátságos hangulat egyelőre nem telepedett rá a játékosokra.

A FIFA jól belehúzott a hétvégén, Zágrábban ma este horvát-szerb vb-selejtezőt is rendeztek. Ott a házigazdák 2-0-ra győztek.

Az Ötvenhatosok terén 3-4 ezren nézik a meccset, a jobbikosok hívásának nagyobb sikere volt, az ő rendezvényükön talán 5-6 ezren is lehetnek.

29. perc - Pinitilii tesztelgeti Királyt, másodszor sózza rá a tizenhatoson kívülről.

32. perc - Centiméterek hiányoztak attól, hogy Szalai lövése kettőre növelje a különbséget. meccs2

34. perc - Stancu lábában volt az egyenlítő gól, de elboldogtalankodta. A román kispadon eszeveszetten csapkodják a plexit. A Kolozsvári CFR szurkolói emlékezhetnek Sorin Cartu bazeli performanszára, na olyasmi lehetett, csak ez jobban bírta a strapát.

38. perc - Mutu lefordult védőjéről, és 10 méterről Király lábához lőtt erőtlenül.

41. perc - a magyarok támadásai veszélyesebbek, Dzsudzsákkal nem bír Tamas, minden elindulása helyzettel végződik, most beadását Hajnal lőtte kapura, a labda elakadt a blokkban.

43. perc - óriási román helyzet, de Stancun nagyon meglátszik a török színvonal, a balról kapott labdát visszacenterezte a jobboldalra.

Wolfgang Stark bizonyítja klasszisát, hibátlanul vezeti a mérkőzést.

Szüneteredmey

A két csapat ugyanabban a felállításban futott ki, ahogy szünetre mentek.

47. perc - második félidő első helyzete Szalaié volt, lövése elakadt a védőkön.

Az összecsapás sokkal sportszerűbb, mint a mérkőzés előtt hangulatkeltés előrevetítette.

53. perc - két hullámban érkezett Szabics és Szalai Koman indítására, de Goian angolosan szerelte mindkettőt. A helyzet után Szabics cserét kér.

57. perc - Varga József áll be az elfáradt Szabics helyére.

A jobbikosok komoly hangulatot teremtenek a stadion tőszomszédságában .

60. perc - Dzsudzsák magát indította és 22 méterről kissé a román kapu mellé lőtt. Nagy helyzet volt, ilyenekbúl szokott a Dimano Moszkva labdarúgója nagy gólokat lőni.

62. perc - készül Maxim, feltette Hannibal Lecter-maszkját.

63. perc - Szalai a román védelem főlé magasodott, de a labda még így is túl magasan jött neki és a feje búbjával fölé fejelte.

66. perc - Torjét szedte le Piturca, jogosan, mert a minifutballista az első félidő közepe táján teljesen eltűnt a játékból.

68. perc - Mutu büntetőt harcolt ki Korcsmárral szemben, majd ő vállalta az érékesítés felelősségét is. A tévés kollégák lest láttak. Laposan a jobb alsó sarokba lőtte, hiába találta ki Király a sarkot. 1-1.  mutu

70. perc -tizenegyes a másik oldalon is, Chiriches lerántotta Korcsmárt. A büntetőt Dzsudzsák lőtte be. 2-1

A "meccs embere" egyelőre Korcsmár, mindkét oldalon összehozott egy-egy büntetőt.

A kapurarúgások aránya 11-7, a kaput 5-2 találta el.

80. perc - a 21 éves Kovács István elmondhatja, hogy történelmi mérkőzésen debütált a nemzeti tizenegyben. Hajnal Tamást váltotta.

Lesz még Erdély Magyarországé! - zúgják a jobbikosok.

Törökország 2-0-ra vezet idegenben Andorra ellen.

"Ez meglehet" - súgják egymásnak kissé még hitetlenkedve a magyar újságírók.

Mindent bele, mindent bele! - ordítják a jobbikosok.

90. perc - Dzsudzsák jön le, Halmosi fel.

Stark három percet hosszabbít.

Mutu lövését Király megfogja.

92. perc - kihasználva a magyar védők határozatlanságát Chipciu megszerezte az egyenlítő gólt. 2-2

Vége a mérkőzésnek.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón - a nyilatkozó edzőkre és játékosokra váró - román újságírók azt pedzegették, hogy Wolfgang Stark kissé könnyen ítélte meg a magyar büntetőt.

„Arra számítottam, hogy nehéz dolgunk lesz, de arra nem, hogy fantasztikusan nehéz dolgunk lesz. Gratulálok a játékosaimnak, hogy az utolsó pillanatig küzdöttek. Szerencsénk is volt, hiszen a hosszabbítás utolsó pillanataiban egyenlítettünk” – kezdte a mérkőzés értékelését Victor Piturca, a román válogatott edzője. Meglátása szerint a budapesti döntetlen egyértelműen a törököknek kedvez, akik így négy pontra megközelítették a 10-10 pontos magyar és román alakulatot. Elmondta továbbá, hogy rendkívül bosszantják a pontrúgásokból kapott gólok, amiből pedig nagyon sokat készültek az utóbbi időszakban.

Egervári Sándor, a magyar nemzeti tizenegy szakmai vezetője elmondta, nehéz mérkőzésre számítottak, de azzal, hogy rúgtak két gólt meg is kellett volna nyerniük az összecsapást. „A játékosaim azt mondták, hogy az első gólnál nem volt szabálytalanság, a másodiknál pedig ellökték Vargát” – vádolta a játékvezetőt a magyar szakember. Hozzátette: a fiúkat nagyon megviselte a 93. percben kapott gól.