Jégkorong: a debreceniek nyerték a Gyilkos-tó Kupát

Az Erste Liga újonc Debreceni EAC nyerte vasárnap Gyergyószentmikóson zajló Gyilkos-tó Kupa jégkorongtornát.

Az elmúlt hétvégén négycsapatos nemzetközi felkészülési jégkorongtornát szerveztek Gyergyószentmikóson. A nyitó mérkőzésen meglepetésre a román bajnok csíkszeredai Sportklub 5-1-es vereséget szenvedett az idén alakult, Erste Liga újonc debreceni EAC-al szemben. Az első nap esti mérkőzésén a szintén frissen alakult Gyergyói Hoki Klub 0-2-ről fordítva 6-3 arányban múlta felül a Bukaresti Steauát.

A torna második napján a Sportklub ráijesztett szurkolóira, miután két harmadot követően 1-3-ra állt a Steauával szemben. Leo Gudas és Hozó Levente legénysége egy 5-0-ás harmadik harmad után végül 6-3-ra győzött. A szombati nap esti mérkőzése volt a torna legizgalmasabb összecsapása. A két Erste Liga újonc 2-2 után hosszabbításra ment, amelyben a debreceni csapat Novotny góljával 3-2-re behúzta a győzelmet a hazai csapat ellen.

Vasárnap az első találkozón érvényesült a papírforma. A debreceniek sima 8-1-re verték a Steaua csapatát, és ezzel megszerezték a torna első helyét. A Sportklub a házigazdákat 2-0-ra legyőzve a második lett.

Az esti mérkőzésen telt ház volt. A Gyergyói HK a Sportklub elleni találkozón búcsúztatta el Vaclav Novákot, mindkét csapat ikonikus játékosát.

A Gyilkostó kupa legjobb csatára Rokaly Szilárd (Sportklub) lett, a legjobb hátvédnek járó különdíjat a gyergyói Alekszej Vasilchenko, míg a legjobb kapus különdíjat Sztyepan Gorjacsevszkij(Gyergyói HK) kapta.