Görögországban fogták el a volt bukaresti főpolgármestert

Három éven át bújkált, azt követően, hogy korrupcióért többéves börtönbüntetésre ítélték.

A görög rendőrség szombaton őrizetbe vette Sorin Oprescu volt bukaresti főpolgármestert, adta hírül az Agerprest. A jogerősen elítélt politikust Szaloniki repülőterének közelében tartóztatták le.Sorin Oprescu | Fotó: Agerpres

Oprescut, aki nyolc éven át a PSD szenátora, 2008 és 2015 között pedig Bukarest főpolgármestere volt, 2022-ben ítélték 10 év és 8 hónap börtönre. A politikust korrupcióban, pénzmosásban és bűnszervezet létrehozásában találta vétkesnek a bíróság.

A volt főpolgármester 2022-ben Görögországba szökött, ahol letartóztatták, után azonban szabadon engedték, mivel a hatóságok megtagadták, hogy kiadják Romániának. Ez alkalommal biztosra vehető, hogy a 73 éves politikust, aki ellen nemzetközi körözést adtak ki, Romániába szállítják, hogy megkezdje börtönbüntetésének letöltését.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_2RECJMdU_SB5_WEBBANNER_970 X 250.png
banner_UalzFhP5_SB5_WEBBANNER_728 x 90.png
banner_KI1NlCrb_SB5_WEBBANNER_300 x 250.png

Kimaradt?