banner_iN7jIpst_CA_webbanner_970x250.gif
banner_dRprRixD_CA_webbanner_728x90.gif
banner_Uh7uQhAd_CA_webbanner_300x250.gif

Clinton szerint az orosz kormány „belenyúl” az amerikai elnökválasztásba

Hillary Clinton, a demokraták elnökjelöltje azt mondta újságíróknak: hiteles jelentések tanúsítják, hogy az orosz kormány beavatkozik az amerikai választásokba. A politikus Ohióból Illinois államba tartva, a repülőgépen nyilatkozott kedden.

Az Egyesült Államok kormánya "nagy önuralomról" tett tanúbizonyságot az amerikai szerverek ellen elkövetett számítógépes támadások ügyében - mondta Hillary Clinton, aki nem vádolta meg nyíltan Moszkvát a hackertámadással, de sejtetni engedte, hogy az oroszokat tartja felelősnek.

Úgy fogalmazott: "komolyan kell vennünk ezeket a fenyegetéseket és támadásokat". Hozzátette: egy orosz hackertámadás az amerikai választások számítógépes rendszerei ellen "csaknem elképzelhetetlen".

Kimaradt?