banner_XeiDH3Xk_970x250 (2).gif
banner_7ckyC6Ch_kuk szamok maszol webbanner 300x250.gif

Megjelölte következő célpontjait az Iszlám Állam

Újabb propaganda videót készítettek az Iszlám Állam támogatói, amelyben terrortámadásokkal fenyegetik meg Londont, Berlint és Rómát.

Az interneten közzétett videónak a "Harcoljatok ellenük, Allah a kezeitek által bünteti meg őket" címet adták. A propaganda felvétel arra buzdítja a dzsihadistákat, hogy forduljanak a "hitetlenek ellen" és öljék meg őket. 

A párizsi és brüsszeli véres támadások képsorait, majd a 9/11 felkavaró felvételeit mutatva a narrátor figyelmezteti azokat a nemzeteket, akik az Iszlám Állam ellen harcolnak. "Tegnap Párizs, ma Brüsszel, Allah tudja, hogy mit hoz a holnap" - szól az angol nyelvű szöveg. "Talán London, Berlin, vagy Róma" - teszi hozzá sejtelmesen. 

A felvételt hétfőn hozta nyilvánosságra a Rakka-székhelyű Al Wa-ad Media Production, amely az Iszlám Állam egyik szócsöve. Egy dzsihádot kutató francia szakértő szerint az egyre zavarosabb kommunikációjával a terrorszervezet a nyugat-európai muszlimokat akarja megnyerni.

Az angolszász sajtó rendszerint arról ír, hogy a Szíriában és Irakban terjeszkedő Iszlám Állam napjai meg vannak számlálva. Az újságírók és szakértők szerint a frontokon elszenvedett veszteségek és a létszámcsökkenés okozta kaotikus állapotot jól jelzi, hogy az egyik brüsszeli robbantást végrehajtó Bakraoui rendkívül ideges feljegyzéseket hagyott hátra naplójában, valamint az is, hogy a merényletekre egy nappal Salah Abdeslam, a párizsi terrortámadássorozat egyik kitervelőjének elfogása után került sor. 

Kimaradt?