Isteni édesség: Romániában és Magyarországon is kapható lesz a Vatikán fagylalatja
Egyelőre egyetlen erdélyi cukrászda sem csatlakozott a kampányhoz, így, utazniuk kell azoknak, akik meg akarják kóstolni.
Elsőként a Vatikánban, majd Európa több mint 250 városában árusítják a 2025-ös jubileumi szentév hivatalos édességét, a Halleluja fagylaltot, adta hírül a Világgazdaság. A pirított mogyorós csokoládés édességet egy olasz fagylaltmester alkotta meg, és elsőként március 23-án a pápai állam területén, március 24-től pedig Európa több mint 250 városában lehet megkóstolni.
A Halleluja a 2025-ös jubileumi szentév hivatalos édessége, Vincenzo Squatrito, az olasz kézműves fagylaltmester kreációja. Vincenzo 1994 óta vezeti ikertestvérével a családi cukrászatot, ahol évente 54-féle fagylaltot kínálnak vendégeiknek.
A vatikáni édesség a pirított mogyoró és csokoládé különleges kombinációja, alapját a gianduia, a mogyorós csokoládékrém adja.
A különleges alkalomra kitalált fagylalt természetesen a Vatikánban debütál: március 23-tól, azaz e hét végétől a Szent Péter tér közelében lehet majd kapni először a világon. Várakozások szerint a Halleluja fagylalt miatt a tavaszi időszakban is több turista érkezhet a Vatikánba, ami az édesség egyik jótékony hatása lehet.
Március 24-től indul a pápai állam hivatalos idei édességének forgalmazása Európa több mint 250 városában, például Bécsben, Londonban, Milánóban. A világvárosok mellett több romániai és magyarországi település szerepel a Vatikán fagylaltja hivatalos térképén.
Sajnos, egyelőre úgy tűnik, Erdélyben nem fogják forgalmazni az édességet, annak, aki meg szeretné kóstolni, Bukarestbe vagy Magyarországra kell utaznia. A román fővárosban és vonzáskörzetében négy cukrászdában lesz kapható a Halleluja, míg Magyarországon Szegeden, Mohácson, Érden, valamint a Balaton mindkét partjának egy-egy településén, Balatongyörökön és Balatonmáriafürdőn.
Az olasz és a magyar szakértők is úgy vélik, hogy a Halleluja fagylalt mindenhol hozzájárulhat a turisztikai szezon meghosszabbításához.