Forgó és alakváltó felhőkarcolót terveznek Dubajban

Olyan felhőkarcolót épít Dubaj, amilyenről eddig még álmodni sem mertünk. Az új épület, ami a szuperlatívuszokat amúgy is gyűjtő arab várost díszíti majd, forogni fog, és alakot vált.

Az Egyesült Arab Emírségek második legnagyobb városa már most is elképesztő telejsítményeket nyújt: itt van a legnagyobb ember építette sziget, a legmagasabb épület és a legnagyobb bevásárlóközpont.

A Dynamic Architecture tervezője, David Fisher munkája 80 emeletes és 388 méter magas lesz, amelynek a különböző emeletei 360 fokos szögben képes majd forogni, mindkét irányba. Ez azt jelenti, hogy az épület alakja is változik ezáltal.

A tervek szerint az emeleteket hangutasítással lehet majd forgatni, a szükséges áramot pedig szélturbinák és napelemek termelik. Az épület közepében olyan felvonó lesz majd, amellyel az autókat a megfelelő emeletre szállíthatják, és a saját lakrészek mellett parkírozhatják.

A tervek szerint 2020-ra felépítik a felhőkarcolót, az egyes apartmanok pedig 4-40 milliódollár között mozognak majd.

banner_8pTgRJfW_valasztasi hirdetes maszol.jpg
banner_tKxab5t4_970x250 px.png
banner_HD7Jym8I_728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?