Amire nem jó a Google: memóriajavítás

A hálózatbiztonsággal foglalkozó Kaspersky Lab felmérése szerint az olyan keresőmotorok gyakori használata, mint amilyen a legnépszerűbbnek számító Google, egyenesen megöli a memóriánkat.

A technológia memóriára gyakorolt hatását vizsgáló felmérésben hatezer európai felhasználót kérdeztek meg keresési szokásaikról - írja az origo.huEgyharmaduk azt mondta, hogy előbb nézné meg a keresett információt az interneten, minthogy megpróbálná felidézni. 24 százalék pedig bevallotta, hogy rögtön el is felejti azt, miután megtalálta.

A szakemberek szerint az információk passzív ismétlése ("rögtön megkeressük") felszínes gondolkodóvá tesz minket. Ezért hiába nézünk meg valamit többször, nem rögzül be az adat. Ráadásul nem csak olyan apróságokat felejtünk el, hogy hol találjuk az adott éttermet vagy metrómegállót.

banner_vCypAfBt_Maszol__300x250 px.png
banner_jGlwUCht_Maszol__970x250 px.png
banner_ETnzO2iN_Maszol__728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?