Viharos időjárás várható kedd délután

Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat. A sárga színjelzésű riasztás az ország több mint háromnegyedét érinti.

Fotó: Agerpres

A meteorológusok szerint kedden 12 óra és 22 óra között hegyvidéken, Erdélyben, Máramarosban, Moldvában, illetve helyenként Munténiában és Körösvidéken heves széllökésektől és villámlásoktól kísért záporok várhatók, elszórtan jégeső is lehetséges. A lehulló csapadék mennyisége elérheti a 25–30, helyenként a 40–60 litert négyzetméterenként.

Az előrejelzés szerint elszórtan hasonló időjárásra lehet számítani kedden az ország más régióiban is, szerdán pedig elsősorban az északi, központi és az északkeleti megyékben. Szerdától ugyanakkor jelentő felmelegedés várható, az ország nyugati és déli részein kánikula lesz.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_vCypAfBt_Maszol__300x250 px.png
banner_jGlwUCht_Maszol__970x250 px.png
banner_ETnzO2iN_Maszol__728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?