Útfelújítás kezdődött Hargita megye északi részén

Nehéz terepviszonyok között kezdődött meg a kivitelezés a 174C jelzésű megyei úton Bélbor és Suceava megye határa közötti szakaszán kedden.

Kedden megkezdődtek a kivitelezési munkálatok a 174C jelzésű megyei út Bélbor és Suceava megye határa közötti szakaszán, Hargita megye északi részén – közölte Hargita Megye Tanácsának sajtószolgálata.

Fotók: Hargita Megye Tanácsa

A Hargita Útkezelő Vállalat által végzett beruházás két szakaszt érint: a Szucsáva megye határánál található mintegy 230 méteres, eddig kiépítetlen részt, valamint a Bélbor felől a 174A jelzésű megyei út csomópontjáig tartó, több mint egy kilométeres szakaszt. A korszerűsítés szerződéses értéke mintegy 8 millió lej (áfá-val együtt), a kivitelezési idő 12 hónap.

A munkálatok során nemcsak az útburkolat újul meg, hanem jelentős megerősítési beavatkozások is zajlanak: új támfalak épülnek, korszerű vízelvezető rendszert alakítanak ki, megerősítik a sáncokat, és teljes egészében felújítják az útszerkezetet is, hosszú távon biztosítva a biztonságos közlekedést.

Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke szerint a beruházás fontos lépés a térség közlekedési feltételeinek javításában. „A jó utak nemcsak településeket kötnek össze, hanem lehetőségeket is teremtenek. Fontosnak tartjuk, hogy a megye minden térsége jól megközelíthető legyen, ezért a peremvidékeken zajló fejlesztések is kiemelt figyelmet kapnak” – fogalmazott.

Jelenleg előkészítő munkálatok zajlanak, a következő időszakban pedig megkezdődik a támfalak építése. A kivitelezés ideje alatt az érintett szakaszon időszakos forgalomkorlátozásokra kell számítani.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?