Tűz ütött ki Kolozsváron – Egy eldobott cigarettacsikk miatt hatvanan menekültek otthonaikból
Hatalmas riadalmat okozott egy tűzeset szerdára virradó éjszaka Kolozsváron. Egy szeméttárolóban keletkezett tűz gyorsan átterjedt két parkoló autóra és egy tömbház homlokzatára is. A sűrű füst miatt több mint 60 lakónak kellett elővigyázatosságból elhagynia az otthonát.
A tűzjelzés éjfél után, hajnali 2 óra körül érkezett a kolozsvári Etelközi (Fântânele) utcából. A helyszínre kiérkező kolozsvári 2-es számú tűzoltóegység munkatársai azt tapasztalták, hogy a lángok a szeméttárolóról már átterjedtek két szomszédos, parkoló személyautóra, valamint a társasház homlokzatára is, nagyjából 50 négyzetméteres felületen.

„A szeméttároló egy szupermarket közvetlen szomszédságában volt, azt is elárasztotta a füst. Ami a lakóépületet illeti, 6 lakásba jutott be a füst, így több mint 60 ember elővigyázatosságból önként elhagyta az épületet. Szerencsére az eset során senki sem sérült meg” – idézi a Kolozs Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség közleményét a News.ro.
A tűzoltók sikeresen megfékezték a lángokat, megakadályozva a további pusztítást. A hatóságok megállapították, hogy a tüzet minden bizonnyal egy még égő, figyelmetlenül eldobott cigarettacsikk okozta, amely a szeméttárolóban felhalmozott nagymennyiségű gyúlékony anyagban – főként kartondobozokban és egyéb hulladékban – kapott lángra.
A mentési munkálatokban a katasztrófavédelem két fecskendővel, egy emelőkosaras autóval és két SMURD-mentőegységgel vett részt. A tűzoltók hajnali 5 óra körül fejezték be a bevetést.
CSAK SAJÁT