Tizenhárom méteres mély kútba esett egy szatmári nő
A Szatmár megyei Középhomoród településen történt a baleset, tűzoltók segítették vissza a felszínre.
A Szamos Sürgősségi Helyzetek Felügyelőségétől kapott információk szerint csütörtökön 16 órakor riasztották őket a Szatmár megyei Középhomoród településről, ugyanis egy 73 éves nő bajba került. Kútba esett, egy 13 méter mélybe, a kút átmérője pedig 90 centiméteres volt.
Ez utóbbi adat abból a szempontból is érdekes, mert a szatmári sajtóban az az információ kering, hogy a néni 100 kilós volt, tehát igencsak szűkösen lehetett a kútban. Az esés ténye és módja sok kérdést vethet fel, ezekre nem tértek ki a megmentők.
Mindenesetre sikerült kimenteni a nőt a 13 méteres mélységből: egy tűzoltó ereszkedett le hozzá, rögzített rá kötelet, hevedert, hogy aztán együttes erővel a lánglovagok kihúzzák a szerencsétlenül járt nőt.
CSAK SAJÁT