Tisztogatásba kezd a belső válsággal küzdő PNL

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) az elmúlt évek egyik legnagyobb kizárási hullámára készül. A G4Media által idézett politikai források szerint a párt vasárnapi rendkívüli kongresszusán meerősített vezetése kedden várhatóan úgy dönt, 18 parlamenti képviselőt és helyi vezető zár ki a PNL-ből. Utóbbiak támogatták a Veștea-kormány beiktatását, s ezáltal  szembementek a párt által meghatározott politikai irányvonallal.

A PNL több meghatározó személyisége is a belső válság  főszereplőjévé vált. Köztük van Cătălin Predoiu volt belügyminiszter, Adrian Veștea, valamint az Ilfov megyei tanács vezetője, Hubert Thuma. A szankcióval sújtandó parlamenti képviselők listáján szerepelnek azok is, akik tegnap este megszavazták a kormány beiktatását, köztük Monica Anisie, Sorin Câmpeanu, Nicoleta Pauliuc, Mihai Veștea, Andrei Baciu, Lucian Bode, Alina Gorghiu, Ion Iordache, Aneta Matei, Eduard Mititelu, Ciprian Pandea, Răzvan Prișcă, Sebastian Rusu és Ionuț Stroe. Azok között, akik elveszíthetik PNL-tagságukat, ott van az európai parlamenti képviselő Rareș Bogdan is.  

Ilie Bolojan megerősödött, az bírálói repülhetnek Fotó: Ilie Bolojan Facebook oldala

A G4Media által idézett politikai források szerint a keddi ülésen új elnököket is kinevezhetnek azoknak a megyei szervezeteknek az élére, amelyeket eddig a kizárásra váró vezetők irányítottak. A PNL vezetésének döntése nem sokkal azután született meg, hogy az Adrian Veștea által javasolt kormány kudarcot vallott a parlamentben. A kabinet nem tudta megszerezni a beiktatáshoz szükséges szavazatszámot: mindössze 189 támogató szavazatot kapott, ami jóval elmarad az alkotmány által előírt 233 szavazatos küszöbtől.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?