Száz métert zuhant a szakadékba egy túrázó – Kisebb csoda, hogy túlélte a balesetet
Egy férfi körülbelül 100 métert zuhant egy szakadékba a Moldoveanu-csúcs környékén, és csodával határos módon sérülésekkel megúszta az esést, eszméleténél volt.
Az áldozat kimentéséhez mentéséhez mentőhelikopter segítségét kérték – közölte szombaton az Argeș megyei hegyimentő-szolgálat.
A férfi először sokkos állapotba került, majd visszanyerte eszméletét és együttműködött a mentőkkel. A zuhanás során több sebet és horzsolást is szerzett, ami lehetetlenné tette, hogy hordággyal vigyék le a hegyről.
„Leereszkedett hozzá egy fiatal leendő brassópojánai kollégánk – aki éppen a csúcs felé haladt –, és segítette őt, valamint folyamatosan kapcsolatban állt velünk addig, amíg a mentést sikeresen végre nem hajtotta a karánsebesi mentőhelikopter, amely éppen egy másik, a Királykő-hegységben teljesített küldetésről érkezett” – olvasható az Argeș megyei Salvamont Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
CSAK SAJÁT