FRISSÍTVE – Repülőgép-baleset: Az ultrakönnyű repülő pilótáját holtan találták
Az ultrakönnyű repülőgép tulajdonosa nem tudta felvenni a kapcsolatot a pilótával, ezért riasztotta a hatóságokat. A pilótát holtan találták meg. FRISSÍTÉS: Sajtóforrások szerint, a milliomos üzletember, Ioan Pavel veszítette életét a szerencsétlenségben.
A Vaslui megyei mentőszolgálatot csütörtökön értesítették egy lehetséges repülőgép-szerencsétlenségről Băcani térségben. Az ultrakönnyű repülőgép tulajdonosa nem tudta felvenni a kapcsolatot a pilótával, aki köd miatt nem tudott leszállni.
A tűzoltók megérkeztek a jelzett területre, és megállapították, hogy a repülőgép lezuhant, a pilóta pedig életét veszítette, számol be a News.ro.
„A 112-es segélyhívószámra érkezett bejelentés, a kis repülőgép tulajdonosának társaságához tartozó személy jelentette, hogy az ultrakönnyű repülőgép Băcani térségben akart leszállni, de a köd miatt nem tudott” – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A tűzoltóság szerint a hívó fél közölte, hogy ezután megszakadt a kapcsolat a pilótával.
Több mentőcsapatot és több intézmény képviselőit küldték a helyszínre, akik megállapították, hogy a repülő lezuhant, a pilóta életét veszítette.
CSAK SAJÁT