Pénzügyminiszter: a deficitcsökkentő csomag elfogadásával Románia elkerüli az uniós források felfüggesztését

Alexandru Nazare pénzügyminiszter csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány egyeztetett a szerdán ismertetett deficitcsökkentő csomagról az Európai Bizottsággal, és ha a parlament elfogadja az intézkedésekről szóló tervezetet az Ecofin július 8-i ülése előtt, azt Brüsszel értékelni fogja, és Románia számára egy új fejezet kezdődhet, írja az Agerpres.

Deficitcsökkentő csomag révén idén 9,5 milliárd lejjel nőnek az állam bevételei és 1,25 milliárd lejjel csökkennek a kiadásai, ami azt jelenti, hogy az intézkedésekkel összesen 10,75 milliárd lejt sikerül előteremteni – vázolta a pénzügyi tárca vezetője.

Kiszámolták, mennyivel nő a bevétel. | Kép forrása: Pixabay

Mint mondta, jövőre a múlt év végén elfogadott salátarendelet hatásával együtt 35 milliárd lejjel nőnek a bevételek, és 57 milliárd lejjel csökkennek a kiadások. Csupán a nyugdíjak és a bérek fagyasztása 18 milliárd lejes éves megtakarítást jelent – magyarázta.
Nazare szerint a deficitcsökkentő csomag elfogadásával Románia elkerüli az uniós források felfüggesztését és azt a veszélyt, hogy az ország adósbesorolása a befektetésre nem ajánlott kategóriába kerüljön, emellett megnyitja az utat a helyreállítási forrásokról szóló tárgyalások előtt. Megjegyezte, hogy önmagában az intézkedések ismertetésének pozitív hatása volt, mert a pénzügyminisztérium az előző naphoz képest csütörtökön olcsóbban jutott hitelhez a pénzpiacról. A pénzügyminisztérium csütörtökön közvitára bocsátotta a honlapján a deficitcsökkentő intézkedések első csomagját tartalmazó törvénytervezetet.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?