banner_hrNpqgCf_segitsparajdon_970x250.gif
banner_G9ZJSA6n_segitsparajdon_728x90.gif
banner_XlrrvDGH_segitsparajdon_300x250.gif

Országos hadművelet: kábítószer- és ember-kereskedőkre vadásznak

A szervezett bűnözés- és terrorizmusellenes ügyészség (DIICOT) szerdán 130 házkutatást, razziát hajt végre kábítószer-kereskedelemre, ember- és kiskorúak kereskedelmére, migránscsempészetre, gyermekpornográfiára és számítógépes bűnözésre szakosodott bűnözői csoportok ellen gyűjtenek bizonyítékot.

A DIICOT akcióját a növekvő kábítószer-kereskedelem indokolja, másrészt az, hogy több jelentés szerint Románia az emberkereskedelemben az élen jár Európában. Az országos művelet keretében több mint 200 elfogatóparancsot hajtanak végre, tájékoztatnak a közleményükben.

Korábbi fotó: DIICOTAz Országos Drogellenes Ügynökség (ANA) legfrissebb rendelkezésre álló elemzése és az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) legutóbbi kokainról szóló jelentése szerint a romániai kokainkereskedelem és -fogyasztás az elmúlt években jelentősen megnőtt.

Az ENSZ legutóbbi, idén közzétett, kokainról szóló jelentése szerint Romániában nőtt a kábítószer fogyasztása, különösen a magas jövedelmű lakosság körében. A jelentésből kiderül, hogy a Konstanca kikötőjét egyre gyakrabban használják a kereskedők, és a romániai drogkereskedelem növekedésének egyik magyarázata a szervezett bűnözői hálózatok közötti folyamatos együttműködés.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?