banner_1YkOLHCC_CA most-van-itt-az-ido 970x250.png
banner_kTef5tIq_CA most-van-itt-az-ido 728x90.png
banner_kIoChhkY_CA most-van-itt-az-ido 300x250.png

Lecsapott az álhírekre a médiahatóság

Félretájékoztató, rágalmazó, erőszakra felbujtó és a totalitárius rendszereket dicsőítő tartalmakat töröltetett az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) a közösségimédia-platformokról.

A médiahatóság múlt szombattól péntekig 12 esetben szólított fel illegális tartalmak eltávolítására. A CNA pénteki közleménye szerint a TikTokról négy, a Facebookról hat, az Instagramról egy illegálisnak minősített tartalmat töröltettek. A tájékoztatásban azt is hangsúlyozták, hogy a platformoknak a továbbiakban kötelességük megakadályozni az esetleges újbóli feltöltésüket.

Internetes tartalmakat töröltetett a CNA | Illusztráció: Pexels

A töröltetett tartalmak összesen 431.944 követőhöz jutottak el és 1.842.363 kedvelést kaptak, számolt be az Agerpres.

A közlemény szerint például olyan álhíreket terjesztettek, amelyek szerint a Romániában állomásozó francia, angol és német csapatok azt a parancsot kapták, hogy támadják meg Oroszországot, vagy éppen a tavaly érvénytelenített államfőválasztás második körének megtartásának jóváhagyását „reklámozták” rendkívüli hírként.

Az Országos Audiovizuális Tanács képviselői emlékeztettek, hogy az intézmény honlapján megtalálható petíciós űrlap kitöltésével lehet jelenteni az online térben terjedő illegális tartalmakat.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?