Két idős ember háza gyulladt ki: a férfi kimenekült, de súlyosan megégett, az asszony bennégett
Egy 72 éves nő meghalt, egy 77 éves férfi pedig súlyos égési sérüléseket szenvedett a Beszterce-Naszód megyei Bánffytelepen (Fiad) vasárnap reggel, amikor a házukban tűz ütött ki – közölte a megyei tűzoltóság, írja az Agerpres. Mivel egy elszigetelt, nehezen megközelíthető helyen volt a ház, a tűzoltóknak nehézséget okozott az odajutás.
„Két ember lakott az épületben. Az egyik áldozat, egy körülbelül 77 éves férfi, saját erejéből kimenekült a házból. Arcán, mellkasán és felső végtagjain másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedett. Az áldozatot a SMURD elsősegélynyújtó csapata vette át, majd átadták a SMURD mobil intenzív terápiás csapatának, ahol intubálták. A házban lakó másik személy, egy 72 éves nő, bent rekedt, miközben a tűz már teljes erővel tombolt”, tájékoztatott a katasztrófavédelem.

A katasztrófavédelem szerint a tűz egy nehezen megközelíthető hegyvidéki területen következett be, és a tűzoltóautók nem tudtak eljutni a helyszínre, így a tűzoltóknak körülbelül egy kilométert kellett gyalogolniuk a járműveiktől a házig. „A nehéz terepviszonyok miatt a tűzoltóautókat nem lehetett használni közvetlenül az oltásban” – közölte a Beszterce-Naszód megyei katasztrófavédelem.
Az ügyben a rendőrség gondatlanságból elkövetett emberölés és gondatlanságból elkövetett rongálás miatt büntetőeljárást indított, és kivizsgálják az események körülményeit.
Kapcsolódó
CSAK SAJÁT


