Jó hír a sofőröknek: nem járna pénzbüntetés, ha otthon marad a jogosítvány

A szenátus elfogadott egy törvénytervezetet, amely eltörölné a bírságot azok számára, akik közúti ellenőrzéskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat vagy a gépjármű forgalmi engedélyét, mert azokat otthon hagyták. A kezdeményezésről kedden számolt be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.

A politikus szerint a jelenlegi szabályozás már nem indokolt, mivel a rendőrök néhány másodperc alatt ellenőrizhetik az információkat a hivatalos adatbázisokban.

A képviselőház még szavaz róla | Fotó: Pexels

„Nem kapnak többé bírságot azok, akik otthon felejtik a jogosítványukat vagy a forgalmi engedélyüket. A szenátus szerdán elfogadta azt a törvényjavaslatot, amelyet azért nyújtottunk be, hogy eltöröljünk egy olyan szankciót, amelynek már nincs értelme” – írta Dimitriu a Facebookon.

A közúti közlekedésről szóló 195/2002-es sürgősségi rendelet módosítása szerint a közlekedés résztvevői továbbra is kötelesek igazolni magukat, illetve kérés esetén bemutatni a vezetői engedélyt és a jármű okmányait. Ugyanakkor nem járna büntetés, ha ezt a sofőr otthon hagyja, mivel a közlekedési rendőr a hivatalos adatbázisokból ellenőrizni tudja az adatokat.

Azok a sofőrök, akik egy ellenőrzés során nem tudják felmutatni a jogosítványukat vagy a forgalmi engedélyüket, pénzbírságra számíthatnak. Ez jelenlegi 1297 és 1730 lej közötti összeget jelent.

A törvénytervezetet 11 USR-s parlamenti képviselő és szenátor kezdeményezte. Ahhoz, hogy hatályba léphessen, még a képviselőháznak is el kell fogadnia, majd az államfőnek ki kell hirdetnie.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?