Ittasan gázolt el egy kerékpárost egy 71 éves sofőr Hargita megyében

Ittas állapotban vezetett a Hargita megyei Gyergyóalfaluban az a 71 éves sofőr, aki elgázolt egy kerékpárost.

A vasárnap délelőtti esetről a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság számolt be kedden. Mint írták, 11.00 órakor értesítették a gyergyószentmiklósi rendőrséget a 112-es segélyhívószámon közúti balesetről Gyergyóalfalu községben.

Illusztráció: pixabay

A helyszíni vizsgálatok szerint egy 71 éves férfi a DN 13B úton, Parajd felől Gyergyószentmiklós irányába haladva elütött egy 45 éves nőt, aki kerékpározott. A baleset során a nő nem szenvedett sérülést, nem kellett kórházba szállítani. 

A sofőrt alkoholszondával ellenőrizték, amely 0,82 mg/l tiszta alkoholt mutatott ki a leheletében, a nő eredménye negatív lett. Az ügyben a rendőrség folytatja a nyomozást ittas vezetés bűntettének gyanúja miatt.

Fát szállított papírok nélkül

Szintén a gyergyószentmiklósi rendőrség intézkedett azzal a férfivel szemben, akit kedden hajnalban körülbelül 04.15-kor ellenőriztek a járőrök. Az 55 éves férfi egy kis teherautóval mintegy 3,70 köbméter fenyő tűzifát szállított a faanyaghoz szükséges kísérőokmány nélkül, a hatályos jogszabályok megsértésével. A faanyagot lefoglalták, a férfit pedig 4 ezer lejes pénzbírsággal sújtották az erdészeti szabálysértésekről szóló 171/2010. törvény megszegése miatt.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_EY6qCwSh_300x250.1b.jpg
banner_XU1bnpLd_970x250.5c.jpg
banner_QwDxZB6z_728x90.1.jpg

Kapcsolódók

Kimaradt?