Hőségriadó: 37 fokig emelkedhet a hőmérséklet csütörtökön
Sárga jelzésű hőségriadót adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat a fővárosban és 11 megyében csütörtökön, a hőmérséklet 35–37 fokig emelkedik.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga kódjelzésű figyelmeztetést adott ki hőség és fokozott hőérzet miatt – közölte az Agerpres szerdán délelőtt.
A figyelmeztetés csütörtökön 12.00 és 21.00 óra között lesz érvényben a Bánságban, a Körös-vidék déli részén, Olténiában, Havasalföld déli és középső részén, valamint Dobrudzsa délnyugati térségében. Ezeken a területeken a hőmérséklet-páratartalom index (ITU) helyenként eléri a kritikus, 80-as küszöbértéket. A csúcshőmérsékletek 35 és 37 fok között alakulnak, a legmagasabb értékeket a délnyugati régiókban mérik majd.
Csütörtökről péntekre virradó éjszaka nyugaton és északnyugaton, pénteken pedig főként az ország északi felében várhatók a légköri instabilitás jelei.
Pénteken hőség és fokozott hőérzet várható az ország déli és délkeleti területein. Sárga kód lesz érvényben a fővárosban, valamint Arad, Temes, Krassó-Szörény, Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Ilfov, Călărași megyében és részben Konstanca megyében.
CSAK SAJÁT