Havazott a hegyekben, többek között a Madarasi Hargitán is (VIDEÓ)
A lehűlés elhozta az első hóeséseket is idén ősszel, vasárnapról hétfőre virradó éjszaka havazott többek között a Madarasi Hargitán, a Transzfogarasi úton, Máramaros megye hegyvidékén, a Radnai-havasokban és a Páring-hegységben is.
Lehullott az első hó az idei őszi-téli szezonban, fehérré változott a táj a Madarasi Hargitán, a Transzfogarasi úton és a Páring-hegységhez tartozó Kudzsiri-havasokban is.
Hideggel és csapadékkal köszöntött be szeptember vége, országszerte lehűlt az idő, és megérkezett az első hó is.
A Transzfogarasi-úton a Bâlea-tó környékén hétfőn reggel kifehéredett a táj a havazás nyomán. A brassói út és hídügyi igazgatóság (DRDP) közleménye szerint bár a lehullott hó egyelőre nem okoz gondokat, kollégáik a Bâlea-körzetben hétfőn gépekkel fognak beavatkozni: hóekével takarítanak és csúszásgátló anyagokat is szórnak, főleg azért, mert a következő napokban a helyzet romlására számítanak. Arra kérik a sofőröket, hogy vezessenek óvatosan, és igazítsák a vezetési stílust az útviszonyokhoz.
Havas tájakat rögzítettek hétfőn reggel a kamerák a Déli-Kárpátok Páring csoportjához tartozó Kudzsiri-havasokban is.
Dan Bucă, a Máramaros megyei prefektúra szóvivője szerint a hegyvidék 1000 méter fölötti területein havazott, és ez az első hó az idei őszön a régióban.
A meteorológusok hétfői előrejelzése szerint október 2-áig országszerte hideg, csapadékos időre kell számítani. A hőmérsékleti maximumok 11 és 20 Celsius-fok között alakulnak, a minimumok 1 és 10 fok között; a medencékben lesz a leghidegebb.
CSAK SAJÁT