Három ukránt hoztak le a hegyimentők a Máramarosi-havasokból
Lehoztak a hegyimentők hétfő délután a Máramarosi-havasokból három ukrán férfit, akik a 112-es számon kértek segítséget a román hatóságoktól, miután már néhány napja a hegyen bolyongtak.
A Máramaros megyei hegyimentő-szolgálat igazgatója, Dan Benga tájékoztatása szerint a három férfi néhány nappal ezelőtt lépte át az ukrán–román határt, és élelem, illetve víz és megfelelő felszerelés, térkép és GPS nélkül, vizes ruhákban bolyongtak a hidegben és nagy hóban a Máramarosi-havasokban.
Benga szerint a mentőakciót nehezítette a rendkívül rossz időjárás és a nagy hó, emiatt több mint 8 órába telt, amire a mentőcsapatok rájuk találtak.
A hegyimentők elsősegélyben részesítették a három férfit, ellátták őket szendvicsekkel és meleg teával, majd lekísérték őket a hegyről.
Actiune de cautare - salvare a SPJ Salvamont Maramures, structura profesionista de salvare montana a Consiliului...
Közzétette: Salvamont Maramures – 2025. április 7., hétfő
A hegy lábánál kettőt közülük átadtak a mentőorvosoknak, egyiküket pedig átvették az illetékes hatóságok – mondta el a Salvamont vezetője. A mentőakcióban határrendészek is részt vettek.
CSAK SAJÁT