Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből (VIDEÓ)

Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.

A Hunyad megyei Salvamont vezetője, Ovidiu Bodean szerint a turistákat a Lolaia-gerinc északi részén találták meg, kimerülten, kiszáradva, élelem és zseblámpa nélkül, a hegyi túrához nem megfelelő felszerelésben – számol be az Agerpres hírügynökség.

Kimerülten, kiszáradva, élelem és zseblámpa nélkül találták meg őket | Fotó: Hunyad Megyei Salvamont Facebook-oldala

A hegyimentők ivóvizet és zseblámpákat adtak nekik, majd biztonságban lekísérték őket a Râuşor térségében leparkolt személygépkocsijukhoz.

A mentőakció vasárnap este 10 óra körül kezdődött és hétfő hajnali 4 óra körül ért véget.

A hegyimentők arra kérik a turistákat, hogy hegyi túrára csak megfelelő felszerelésben induljanak el, és előzetesen tájékozódjanak a turistautak állapotáról, valamint a várható időjárásról. Ez különösen fontos azok számára, akik a Retyezát-hegység magasan fekvő térségeit tervezik felkeresni – hívták fel a figyelmet.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?

banner_DEAgN7Pb_300x600.png