Felerősödik a szél – Erdélyben záporok, zivatarok várhatók
Felerősödik a szél a Bánságban, Moldovában, Olténiában és Munténiában, ugyanakkor az egész ország területén légköri instabilitás lesz jellemző – közölte csütörtök reggel az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Csütörtökön 23 óráig a Bánságban és Moldova nagy részén sárga jelzésű szélriadó lesz érvényben, a széllökések elérik az 50-60 kilométeres óránkénti sebességet, a Bánsági-hegyekben és a Déli-Kárpátokban pedig 75-90 km/h sebességgel fújhat a szél, idézi az előrejelzést az Agerpres hírügynökség.Ezt követően újabb sárga jelzésű szélriadó lép érvénybe, amely szerint péntek délelőtt 11 óráig a Bánság déli részén, Olténiában és Munténia nyugati részén 50-60 km/h, a Bánsági-hegyekben és a Déli-Kárpátokban pedig 80-90 km/h sebességgel fog fújni a szél.
Moldvában péntek estig kitart a szeles időjárás.
Ugyanakkor péntek estig záporokra, zivatarokra kell számítani a Bánságban, Körösvidéken, Erdélyben, Máramarosban, Olténiában és Munténia nyugati részén, valamint a hegyekben. Villámlás, égzengés és kiadós esőzés várható ezekben a régiókban, a csapadékmennyiség elérheti a 15-25, helyenként a 30 litert négyzetméterenként.
CSAK SAJÁT