banner_iN7jIpst_CA_webbanner_970x250.gif
banner_dRprRixD_CA_webbanner_728x90.gif
banner_Uh7uQhAd_CA_webbanner_300x250.gif

Erdőtűz Szatmár megyében: mintegy tíz hektár lángolt

bb mint 35 Szatmár megyei tűzoltó és segítőik oltották a tüzet vasárnapról hétfőre virradó éjjel egy Avasújfalu (Certeze) községhez tartozó erdős területen – jelentette hétfőn a Szatmár Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség.

A tűzoltók egész éjszaka dolgoztak a tűz lokalizálásán és oltásán, valamint a tűz terjedésének megállításán Avasújfalu község egyik erdős területén. Ennek érdekében további bevetéseket is végrehajtanak. Kiemelik, hogy a továbbterjedés veszélye már megszűnt, írja az Agerpres.

Fotó forrása: Szatmár megyei katasztrófavédelem

Több mint 35 tűzoltó, valamint a polgármester és az alpolgármester, az erdészet munkatársai, a hegyimentők és helyi lakosok működtek együtt a tűz terjedésének megszüntetésén, közölte a katasztrófavédelem. A lángok mintegy tízhektárnyi száraz növényzetet, bozótos és cserjés területet érintettek. A tűzoltók vízzel és habbal oltó autóval, valamint több, kifejezetten bozóttűz oltására alkalmas berendezéssel avatkoztak be.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?