Embercsempészettel foglalkozó bűnszervezetet számolt fel a DIICOT

Krassó-Szörény és Temes megyében összesen 29 helyszínen végez házkutatást kedden a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) és a Temes megyei területi határrendészeti felügyelőség embercsempészettel gyanúsított személyeknél.

A kép illusztráció | Fotó: román rendőrségA DIICOT szerint a román és szerb állampolgárokból álló, 2021 októberében alakult bűnszövetkezet tagjai átjuttatták a migránsokat Szerbiából Romániába, Krassó-Szörény megyébe, innen Temes megyébe szállították őket, ahonnan aztán más személyek segítségével valamelyik nyugat-európai országba kellett volna törvénytelen módon eljutniuk.

A migránsokat többnyire szerbiai menekültközpontokban toborozták a bűnbanda szerb tagjai, és 7–15 fős csoportokban juttatták át őket Románia területére, személyenként 500 és 1000 euró közötti összeg fejében. Az ügyészek szerint eddig 29 olyan illegális szállítmányt tartóztattak fel a hatóságok, amelyekhez közük volt a bűnbanda tagjainak, mintegy 300 illegális határátlépési kísérletet hiúsítva meg ezáltal.

Az ügyben több mint 25 személyt állítanak elő.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_EY6qCwSh_300x250.1b.jpg
banner_97Qs1iia_970x250.5b.jpg
banner_iz8pBgHD_728x90.1b.jpg

Kapcsolódók

Kimaradt?