Elfogadta a kormány Hargita megye hivatalos címerét

Többéves előkészítő munka után hivatalosan is elfogadta a román kormány Hargita megye címerét.

A döntést Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke jelentette be, hangsúlyozva, hogy a címer nem csupán egy heraldikai jelkép, hanem a megye történelmének, értékeinek és közösségi önazonosságának hivatalos elismerése is.

Bíró Barna Botond Harita Megye címerével. | Fotó. Bíró Barna Botond Facebook-oldala

„Hargita megye közössége erős, értékei pedig megérdemlik a tiszteletet” – fogalmazott a megyei tanács elnöke, aki szerint a kormány döntése fontos mérföldkő Hargita megye életében. A politikus köszönetet mondott mindazoknak, akik az elmúlt években dolgoztak azon, hogy a megye méltó jelképe hivatalos rangot kapjon. Mint kiemelte, a folyamat sikeréhez jelentősen hozzájárult az RMDSZ kormányzati jelenléte és érdekérvényesítő munkája.

„Az RMDSZ kormányzati munkája nélkül még valamelyik fiók alján porosodna a dokumentáció” – fogalmazott, külön köszönetet mondva Cseke Attila fejlesztési miniszternek és Tánczos Barna miniszterelnök-helyettesnek a támogatásért.

A most elfogadott címer a jövőben Hargita megye hivatalos jelképeként jelenik meg az intézményi dokumentumokon és reprezentációs felületeken, erősítve a megye történelmi és kulturális identitását.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?