Egy éjszaka két autót lopott el egy csíkszeredai fiatal – őrizetbe vették
Különös esetről számolt be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata. Kedden este egy csíkszeredai fiatalember ellopott egy kisteherautót, amivel Székelyudvarhelyre hajtott, majd miután a jármű megrongálódott, egy másik gépjárművet is eltulajdonított, amivel visszautazott Csíkszeredába. Mindezt jogosítvány nélkül.
Őrizetbe vettek egy 22 éves fiatalt, miután két gépjárművet is eltulajdonított egy éjszaka alatt és jogosítvány nélkül vezetett – számolt be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata.

Kedden reggel értesítette a Csíkszeredai Rendőrséget a 112-es segélyhívószámon egy 46 éves, csíkszeredai férfi arról, hogy eltulajdonították a cégéhez tartozó egyik kisteherautót. A vizsgálatok során a rendőrök megállapították, hogy a hétfőről keddre virradó éjszaka a jármű a csíkszeredai cég székhelyének udvarán volt leparkolva, lezáratlanul, az indítókulcs pedig az autóban maradt.
A rendőrök rövid időn belül azonosítottak egy 22 éves, csíkszeredai fiatalembert. A rendelkezésre álló bizonyítékok alapján kiderült, hogy az illető hétfőn este 9 óra körül eltulajdonította a felügyelet nélkül hagyott járművet, majd Székelyudvarhelyre hajtott vele. Ott elvesztette uralmát a gépkocsi felett, letért az úttestről, majd elhagyta a megrongálódott teherautót. Székelyudvarhely területén ezt követően egy másik gépjárművet is eltulajdonított, amely szintén kulccsal együtt volt leparkolva. Ezzel visszatért Csíkszeredába, ahol az autót az utcán hagyta.
Őrizetbe vették
A Román Rendőrség adatbázisaiban végzett ellenőrzések azt is kimutatták, hogy az illető nem rendelkezik vezetői engedéllyel egyetlen járműkategóriára sem. Mindkét gépjárművet visszaszolgáltatták a tulajdonosoknak.
A férfit a Csíkszeredai Rendőrség székhelyére kísérték kihallgatásra, majd a bizonyítékok alapján a rendőrök 24 órás őrizetbe vételét rendelték el. Szerdán az ügyben eljáró ügyész elé állítják a csíkszeredai bírósági ügyészségen, ahol a megelőző intézkedés elrendelésének szükségességét vizsgálják.
CSAK SAJÁT