Ciucă: novemberben a parlament elé kerülhet a jövő évi költségvetés tervezete

A pénzügyminisztérium október 20-áig kidolgozza a 2023-as állami költségvetés tervezetét, hogy a parlamentnek lehetősége legyen november folyamán megvitatni a jogszabályt – jelentette be a szerdai kormányülés elején Nicolae Ciucă.

A törvényhozók jó esteben novemberben szavazhatnak a 2023-as büdzséről | Illusztráció: AgerpresA miniszterelnök közlése szerint a kormány várhatóan október 27-ig jóváhagyja a büdzsé tervezetét, amely így novemberben a parlament elé kerülhet.

Ciucă elmondta: a költségvetés tervezetének lehetővé kell tennie a beruházások folytatását, az országos helyreállítási tervben (PNRR) szereplő programok megvalósítását, a költségvetési deficit és az infláció kezelését, a fizetések és a nyugdíjak emelését, valamint a kiszolgáltatott helyzetben lévők védelmét célzó intézkedések finanszírozását.

Kapcsolódók

banner_2RECJMdU_SB5_WEBBANNER_970 X 250.png
banner_UalzFhP5_SB5_WEBBANNER_728 x 90.png
banner_KI1NlCrb_SB5_WEBBANNER_300 x 250.png

Kimaradt?