Büntetőeljárással riogatnak: hamis telefonhívásokkal verik át az embereket

A határrendészet nevében kezdeményezett hamis telefonhívásokra figyelmeztetett szerdán az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) – írja az Agerpres.

Az intézmény Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben hangsúlyozták, a bűnözők a határrendészet nevében telefonálnak az áldozatoknak ismeretlen telefonszámokról.

Csalásról van szó. | Fotó: Pexels

Az angol nyelvű, előre felvett üzenetben azt állítják, hogy a hívott fél érintett a határrendészet által indított büntetőeljárásban, és hogy személyes adatait ellopták. Ezután arra utasítják, hogy nyomjon meg egy billentyűt, hogy átirányítsák az üggyel foglalkozó tiszthez. „Ez egy csalási kísérlet. Ne adják meg személyes adataikat!” – hívja fel az állampolgárok figyelmét az igazgatóság.

A kiberbiztonsági szakemberek azt javasolják mindenkinek, hogy senkinek ne adják ki telefonon személyes vagy banki adataikat, ne beszélgessenek az ismeretlen hívó féllel. Ha észlelik a csalási kísérletet, azonnal szakítsák meg a telefonbeszélgetést és jelentsék az esetet az illetékes hatóságoknak – a rendőrségnek vagy a DNSC-nek.

„A határrendészet nem lép telefonon kapcsolatba a polgárokkal, hogy tájékoztassa őket egy büntetőeljárásban való érintettségükről és nem kér telefonon keresztül személyes adatokat” – hangsúlyozzák a kiberbiztonsági szakemberek.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?