banner_reh6OGoH_CR_SM webbbaner_970x250.gif
banner_dFSJz0ad_CR_SM webbanner_728x90.gif
banner_UeafApR8_CR_SM webbbaner_300x250.gif

Bukarestből és Kolozs megyéből jelentették a legtöbb koronavírusos esetet az elmúlt héten

Az április 11-e és 17-e közötti héten jegyzett koronavírusos megbetegedések 53,8 százalékát Bukarestből, valamint Kolozs, Temes, Brassó és Ilfov megyéből jelentették – közölte az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).

A heti jelentés szerint a jelzett időszakban megfertőződött személyek 40,7 százaléka nem volt beoltva koronavírus ellen. Az oltott fertőzöttek 50 százaléka röviddel az első adag vakcina, illetve több mint hat hónappal a második adag beadása után kapta el a betegséget.

Illusztráció: Pixabay

A koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozható elhalálozások 32,3 százaléka Bukarestben, valamint Brăila, Teleorman, Maros és Prahova megyében történt.

Az elhunytak 76,1 százaléka nem volt beoltva koronavírus ellen, 86,4 százalékuk 60 éven felüli volt, 54,6 százalékuk férfi.

A koronavírus okozta szövődmények miatt eddig elhunytak 93,6 százalékának volt még legalább egy nyilvántartott betegsége – áll még a jelentésben.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?