Biztonsági hiányosságok a háromszéki játéktermekben: rajtaütött és bírságolt a rendőrség (VIDEÓ)
Átfogó rendőrségi ellenőrzést tartottak Kovászna megyében a szerencsejáték-termekben: Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen 15 játéktermet vizsgáltak át, több mint száz személyt igazoltattak, és több hiányosságot is feltártak a biztonsági rendszerek működésében. Az akció végén bírságok is születtek.
A Kovászna megyei rendőrség szerdai tájékoztatása szerint a razzia célja a közbiztonság fenntartása, illetve a szerencsejáték-termekre vonatkozó jogszabályok betartásának ellenőrzése volt. A razziában közrendvédelmi, bűnügyi nyomozó és gazdasági bűnözés elleni rendőrök is részt vettek.

A rendőrök ellenőrizték többek között: a személyek beléptetésére vonatkozó szabályok betartását, az őrzés-védelem megszervezését, a magánbiztonsági rendszerek jogszabályi megfelelését, valamint azt is, hogy tartózkodik-e a helyszíneken körözött személy, illetve található-e tiltott tárgy.
Az akció során 15 szerencsejáték-egységet ellenőriztek, 110 személyt igazoltattak, és 46 személyi motozást hajtottak végre. Emellett 13 ellenőrzés zajlott a biztonsági rendszerek, valamint kettő gazdasági témában.
Pánikgomb-próbák: nem mindenhol volt megfelelő a reakció
A rendőrség külön figyelmet fordított a biztonsági cégek beavatkozási képességére. Az ellenőrzések során szimulált vészhelyzeteket hoztak létre a pánikgombok működtetésével és megvizsgálták a szerencsejáték termek felügyeletét ellátó biztonsági cégek reagálási idejét, az őrök felszereltségét, és a beavatkozás hatékonyságát.
Az ellenőrzések eredményeként négy esetben állapítottak meg biztonsági hiányosságokat és egy biztonsági cég megszegte a személy és vagyonvédelemre vonatkozó kormányhatározat előírásait. Mindezek miatt a háromszéki rendőrség 6 szabálysértési bírságot állított ki összesen 5.700 lej értékben. A Kovászna megyei rendőrség közlése szerint az ilyen jellegű ellenőrzések a jövőben is folytatódnak.
CSAK SAJÁT


