Árvízvédelmi készültség Hargita és Maros megyékben is
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóira.
A szakemberek szerint vasárnap 14 órától hétfő délig nagy mennyiségű víz árad le a patakokon, lejtőkön és vízfolyásokon, villámárvizek alakulhatnak ki és a vízállás meghaladhatja az elsőfokú készültségi szintet.
A következő folyók vízgyűjtő területére érvényes figyelmeztetés: Visó, Iza, Lápos (Máramaros), Túr (Szatmár), Nagy-Szamos (Beszterce-Naszód), Maros (Hargita, Maros és Beszterce-Naszód), Suceava (Suceava), Moldova (Suceava és Neamţ), Beszterce (Suceava, Hargita és Neamţ).
A tájékoztatás szerint az árvízveszély fokozottabb Máramaros és Beszterce-Naszód megye kisebb folyóin.
CSAK SAJÁT