Apró mulasztások, súlyos következmények: 305 halálos áldozata volt a lakástüzeknek

Tavaly több mint 6900 lakástűz volt Romániában, 2 százalékkal több, mint az előző évben – közölte kedden az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) sajtóirodája.

A tüzek következtében 885 személy megsérült, 305-en életüket vesztették. A halálos áldozatok közül a legtöbben 70 év felettiek voltak (104 eset). Az IGSU szerint a lakástüzek jelentős részét jelentéktelennek tűnő, ám veszélyes mulasztások okozzák, gyakran éjszaka, amikor a lakásban élők alszanak, és nem tudnak időben reagálni.Többször riasztották a tűzoltókat tavaly, mint tavalyelőtt | Fotó: IGSU/Facebook

A legtöbb esetet vidéken regisztrálták, amit elsősorban elavult elektromos hálózatok, nem tisztított kémények, valamint a fűtőeszközök intenzív használata magyaráz – írja az Agerpres.

A katasztrófavédelem figyelmeztetett, hogy a fűtési szezonban jelentősen nő a tűzveszély, különösen akkor, ha a kályhák, kazánok, elektromos fűtőtestek elhasználódottak, hibásak, barkácsmegoldásokkal működnek vagy nem rendeltetésszerűen használják őket.

Ajánlásaik között szerepel a fűtési rendszerek rendszeres ellenőrzése, a kémények legalább évenkénti tisztítása, az improvizációk kerülése, a fűtőeszközök felügyelete, az elektromos hálózat túlterhelésének elkerülése, valamint füst- és szén-monoxid-érzékelők felszerelése

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?