banner_iN7jIpst_CA_webbanner_970x250.gif
banner_dRprRixD_CA_webbanner_728x90.gif
banner_Uh7uQhAd_CA_webbanner_300x250.gif

Lezárult az igazságügyi törvények képviselőházi vitája

Elfogadta szerda este a képviselőház plénuma az igazságszolgáltatás megszervezéséről, illetve a Legfelsőbb Bírói Tanács működéséről szóló törvényt módosító tervezetet. Mindkét jogszabály setében a szenátus a döntő ház.

A képviselőház már korábban elfogadta a bírák és ügyészek jogállásáról szóló törvényt módosító tervezetet is, amely szintén a szenátusba került. A kormánypártok jelezték: azt szeretnék, ha az igazságszolgáltatás működésével kapcsolatos három törvényt még ebben az évben elfogadja a parlament. Így a szenátus várhatóan a jövő héten szavaz a jogszabályokról.

Az igazságügyi törvényekkel foglalkozó parlamenti különbizottság munkája nem áll le: csütörtökön a büntető törvénykönyv és a büntető perrendtartási törvénykönyv módosításainak vitája kezdődik el a testületben. 

Kapcsolódók

Kimaradt?